Yukarısoku Mah. Çele Cad. No:76C Merkez / Bolu    +90 374 212 17 56
 

Bolu
 

Bize Ulaşın
moc.latemsamuk@ofni
ParadoX

TALAŞLI İMALAT

Ana Sayfa / TALAŞLI İMALAT
Tasarlanmış bir iş parçasının standartlara uygun olarak oluşturulmuş teknik resimler referans alınarak; parça üzerinden farklı şekil ve boyutlarda talaş kaldırarak şekil verme işlemidir.


Kesici takımlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan işlemin farklılığına bağlı olarak kullanılan kesici takımlar ve tezgahlar da değişkenlik göstermektedir. Talaşlı imalat yöntemleri, kesici takımın veya parçanın hareketli olması özelliğine göre farklılık gösterirler. Birçok farklı yöntem mevcuttur.


Üzerinde delik delme, kesme, diş açma gibi işlemlerin yapılacağı malzemelere iş parçası denir. Bu iş parçalarının yüzeyinden talaşın kaldırılmasını sağlayan iş parçalarına göre daha sert olan malzemelere ise kesici takım denir. Üzerlerine iş parçası ve takımların bağlandığı, talaşı kaldırmak için gerekli gücü ve hareketi sağlayan makine sistemlerine de takım tezgahı adı verilir.

Farklı sertliklere sahip olan kesici takım ve iş parçasından; iş parçasının aşındırılması şeklinde gerçekleşir. Plastik, çelik gibi farklı malzemeler işlenebilir.


KMS Kumas Metal Olarak . ISO 9001:2015 ve ISO 45001:2018 AB Normlarında Üretimimize Devam Etmekteyiz.