Yukarısoku Mah. Çele Cad. No:76C Merkez / Bolu    +90 374 212 17 56
 

Bolu
 

Bize Ulaşın
moc.latemsamuk@ofni
ParadoX

LAZER KESİM - ABKANT - PUNCH

Ana Sayfa / LAZER KESİM - ABKANT - PUNCH

Lazer Kesim Nedir?

CNC "Lazer kesim" makinesi ile Metal olarak Demir, Alüminyum, Paslanmaz Çelik, Pirinç ve Bakır gibi malzemelerin kesilmesi ve işlenmesi mümkündür.

Lazer kesim ile metal malzeme kesmek yardımcı gazlar ile mümkündür. Bunlar Azot ve Oksijen gazlarıdır. Nitrojen gazı soğutucu özelliğinden dolayı kesimlerde yan kenar parlak ve temiz olarak çıkar, oksijen gazında ise yanıcı özelliğinden dolayı kesim kenarları oksit kaplıdır. Kaynak vb. işlemlerinde özel işlem gerektirmektedir. Azot ile yapılan temiz olmasına karşılık daha maliyetli bir lazer kesimdir.


Abkant Nedir?

Abkant , sac levhayı bükmek için kullanılan bir imalat ekipmanı parçasıdır. Bir pres freni tipik olarak dar ve uzundur, böylece büyük sac parçaları bükülebilir. Bir pres freni, bir kalıbın üstüne yerleştirilmiş sac levha üzerine bir zımba indirerek sac levhayı büker. Metal, istenen forma ulaşılana kadar bir pres freni ile birkaç kez bükülebilir.


Punch Nedir?

CNC punch makinesinde sistem bir haznede bulunan çeşitli amaçlara uygun kalıpların belli bir sıraya göre sac metal üzerine çeşitli işlemler yapmasına dayanır. Kalıp kısmı sabit, sac parça hareketlidir. Kalıpların sac üzerinde nerelerde işlem yapacağı daha önceden hazırlanan ve makineye yüklenen programda belirtilmiştir.

Sac malzemeyi tutan en az iki adet tutucu (clamp) mevcuttur. Bu tutucular sayesinde sacın makine üzerinde istenen konumda tutulması sağlanır.

Sac parça bu tutucular ve merkezleme pimi sayesinde makine tablası üzerine yerleştirilir ve isteğe göre metal işlenir.


KMS Kumas Metal Olarak . ISO 9001:2015 ve ISO 45001:2018 AB Normlarında Üretimimize Devam Etmekteyiz.